Regulamin

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI

GDZIE NA SESJĘ?
Sesję możemy wykonać w Waszym domowym zaciszu lub w plenerze – tam sprawdzają się łąki, pola lub lasy, a może odbyć się np w Waszej ulubionej kawiarence To, jakie miejsce na sesję wybierzecie, zależy wyłącznie od Was. Najważniejsze jest to, abyście czuli się w danym miejscu swobodnie.

JAK SIĘ UBRAĆ?
Ubrać jeansy czy sukienkę? Trampki czy szpilki? Nic więcej nie pozostaje jak postawić na ubrania w których czujecie się dobrze i swobodnie. Zadbajcie o to, aby Wasza garderoba pasowała przede wszystkim do klimatu całej sesji ( o której mowa w następnym pkt ). Odzież powinna być wyprasowana bez zagnieceń.
Ważny jest również odpowiedni dobór kolorów. Najlepiej prezentują się ubrania stonowane i neutralne bez zbędnych nadruków i wzorów. W zielonej scenerii (lasy, łąki, pola wrzosowe) dobrze prezentują się biele, beże oraz błękity, Z kolei w mieście lepiej sprawdzą się odważniejsze kolory, takie jak musztardowy, granatowy, czerń oraz czerwień. Pamiętajcie również o dodatkach czyli kapeluszu czy biżuterii. Zadbajcie również o odpowiedni makijaż, fryzurę z którą radzę nie eksperymentować godzinę przed sesją, oraz o zadbane paznokcie.

CO ZABRAĆ?
Charakter sesji zależy tylko i wyłącznie od Was.
Możecie przygotować dodatki, które dodadzą uroku Waszym zdjęciom. Mogą to być kolorowe balony oraz kapelusze które pięknie prezentują się na sesjach. Latem i wiosną do sesji polecam kosze, latarenki, łapacze snów, bańki, kapelusze. Do jesiennej scenerii pasują wrzosy, dynie, suche bukiety, świece, z kolei w zimowej aranżacji pięknie prezentują się sanie, gruby szal założony na ramiona.
Na sesję możecie również zabrać psiaki oraz gadżety związane z waszymi zainteresowaniami np.skrzypaczka zabierze skrzypce, piłkarz piłkę.

SESJA CIĄŻOWA

Oczekujesz Maleństwa ? Już dziś pomyśl o zatrzymaniu tego radosnego okresu oczekiwania w naszych kadrach – to one będą stanowić niezwykłą pamiątkę kiedy ty zapomnisz już o brzuszku.Najlepiej umawiać się, kiedy mama czuje się jeszcze dobrze, a brzuszek jest już wyraźnie zarysowany, czyli pomiędzy 7 a 8 miesiącem ciąży. Sesję ciążową wykonuję zarówno u Was w domku jak i w plenerze. Tu najlepiej sprawdzą się długie sukienki, koszule, topy. Nie ma chyba nic piękniejszego jak  uchwycenie w kadrze tak pięknego okresu ,to jedna z większych przyjemności, jakie można sobie wyobrazić

SESJA LIFESTYLE

Sesja w Twoim domu bez zbędnych gadżetów, to najbardziej naturalny reportaż. Dzień z życia:)

Marzysz o pięknych zdjęciach Twojej Rodziny, pełne miłości i radości ? Pomyśl na ilu zdjęciach jesteście wszyscy razem? Może chcesz zrobić prezent dziadkom i zaprosisz ich na sesję ?
Zapraszam na pełne naturalnych emocji zdjęcia rodzinne. Zdjęcia pełne uśmiechu, pięknych kolorów i naturalnego światła. Sesje rodzinne dla Was i Waszych pupili. Sesja może się odbyć w domowym zaciszu lub na spacerze.

REZERWACJA TERMINU

Jeśli jesteś zainteresowana/y sesją zdjęciową proszę o rezerwację sesji z minimum 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Mój grafik jest dość napięty, więc rezerwując termin wcześniej masz pewność, że wstrzelisz się w termin który cię interesuje 🙂

Rezerwuję termin po wpłacie zadatku . Umowę podpisujemy w dniu sesji,
Rozliczamy się w dniu zdjęć.

CZY FOTOGRAFUJĘ CHRZTY I INNE IMPREZY?

Oczywiście! Możemy wykonać sesję na dowolnej imprezie, którą organizujesz – chrzest, urodziny, rocznica, wieczór panieński/kawalerski itp.

POSTPRODUKCJA

Zdjęcia są poddawane profesjonalnemu retuszowi oraz obróbce graficznej, nadającej zdjęciom artystycznego charakteru – wedle stylu fotografa.

Zdjęcia nieobrobione nie są przekazywane.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych kadrów do pakietu

KOLORYSTYKA

W trakcie reportażu wykonuję też zdjęcia czarno-białe.Nie ma więc możliwości otrzymania zdjęć czarno-białych w kolorze.  Zatem jeśli nie chcecie czarno-białych zdjęć proszę o taką informację wcześniej.  

NA CZYM POLEGA RETUSZ?

Retusz zdjęć reportażowych polega głównie na nadaniu zdjęciom charakteru poprzez staranne dobranie kolorów, korekcji naświetlenia czy kadrowaniu.

Obróbka zdjęć  nie obejmuje takich operacji jak: usuwanie postaci, usuwanie przedmiotów, dodawanie przedmiotów i postaci, zmiany plastyki twarzy lub postury postaci-nie pogrubiam, nie odchudzam, nie zmieniam kolorów ubrań czy włosów, retusz twarzy gości weselnych.

SELEKCJA ZDJĘĆ

Selekcji zdjęć z sesji dokonuje fotograf – wybieram najlepsze kadry tak ,aby w pełni uchwycić wasze emocje i niezapomniane chwile.

Otrzymujesz ilość zdjęć zgodną z zamówionym pakietem.

OCZEKIWANIE NA ZDJĘCIA
W umowie zastrzegam sobie termin 30 dni roboczych na mniejsze sesje czyli sesje rodzinne czy sesje ciążowe, oraz 60 dni roboczych na większe reportaże czyli chrzty, komunie oraz śluby. Czy to długo? Myślę, że nie bo zarówno retusz, jak i selekcja wymagają czasu –
bez presji. Fotografia to praca twórcza by cieszyć się piękną pamiątką na długie lata…

ZGODA NA PUBLIKACJĘ ZDJĘĆ
Podpisanie zgody jest warunkiem podjęcia współpracy. Publikacja zdjęć pozwala mi promować moje usługi, a portfolio jest potwierdzeniem mojego warsztatu.

Oferta obejmuje:

♡ wiedzę i doświadczenie fotografa,

♡ koncepcję i indywidualne podejście do sesji,

♡ stylizacje i akcesoria do zdjęć,

♡ selekcję zdjęć, tak aby pozostawić tylko wyjątkowe kadry,

♡ autorską profesjonalną obróbkę zdjęć,

♡ wydruki najwyższej jakości, w pełni oddające walory nadane zdjęciom podczas obróbki.

ZEZWOLENIE

Posiadam legitymacją uprawniającą do fotografowania i filmowania w czasie uroczystości liturgicznych.

Rezerwując sesję zakłada się, że Klient w pełni zgadza się i akceptuje koncept pracy Fotografa tj.sposób fotografowania, proces postprodukcji zdjęć, zamysł artystyczny oraz poczucie estetyki.

Udział w sesji jest równoznaczny z akceptacją informacji zawartych powyżej.